Ekinoks – Spor Belgeseli

BBC tarafından hazırlanıp; TRT sanatçıları tarafından seslendirilen Spor Bilimleri belgesili Spor Derneği desteğiyle yayında! Spor Bilimleri yaklaşımının avrupadaki gelişimini konu alan ‘Ekinoks’ isimli belgesel aracılığıyla “Spor Bilimleri” yaklaşımı ile “Beden Eğitimi” yaklaşımı arasındaki farkı daha iyi anlayabilirsiniz.Belgeselin çekildiği yıllarda Spor Bilimleri’nin avrupada ne ölçüde önem arz ettiğini görmemek içten bile değil… Detayı videomuzda :

Arnold Classics 2016 Europe

İspanya’nın Barcelona kentinde International Federation of Bodybuilding and Fitness tarafından düzenlenen Arnold Classics 2016 Europe’a IFBB’nin özel davetlisi olarak katılan ve eğitim videolarımızda emeği geçen Sami Hamidi Mens Physique 184 kategorisinde dünya üçüncülüğünü elde etti.

Tebrikler Sami Hamidi !

Taha Akgül kimdir?

Taha Akgül kimdir?

Brezilya’da düzenlenen Rio 2016 Yaz Olimpiyatları’nda ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam eden milli sporcumuz Taha Akgül kimdir?

Olimpiyatlarda aldığımız umut kırıcı sonuçlara rağmen ülkemizi başarıyla temsil eden milli sporcularımıza hakkını teslim etmek adına Taha Akgül’ü tebrik ederiz. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Rio 2016’da devşirme sporcu politikası sonucu oluşan performansını eleştirmiştik. Ancak o politikaya rağmen kendisini geliştiren ve yıllardır güreş branşında bizi gururlandıran 1990 Sivas doğumlu Taha Akgül bugüne kadar uluslararası müsabakalarda 8 altın ve 1 bronz madalyalık performansı ile yoluna devam ediyor.

Son olarak Rio 2016 Yaz Olimpiyatları’nda ülkemize tek altın madalyayı kazandıran Taha Akgül’e başarılı ve sakatlıksız bir spor yaşamı diliyoruz.

+10.000 Takipçi!

Spor Bilimleri Topluluğunu sosyal medyada takip eden 10.000’den fazla takipçimiz ile Spor’un Bilimine olan desteğimiz her geçen gün artarak devam ediyor.

🌐www.sporbilimleri.com.tr
SBT®
” Spor’un Bilimi “

SBT’DEN SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN İŞBİRLİĞİ

Ankara’nın yeni sağlıklı yaşam merkezlerinden olan Fit Level ile Spor Bilimi işbirliği. Ankara Next Level AVM’de açılmış olan ve dünyanın yükseklen yaklaşımları arasında yer alan wellness sektöründe faaliyet gösteren Fit Level ile önümüzdeki günlerde işbirliği yapılması konusunda anlaşılmıştır. Kurucusu aynı zamanda yazarlarımızdan Bünyamin Haksever olan merkez Ankara’da sağlıklı yaşam yeni bir soluk getireceğe benziyor.

Partnerlerimiz

www.fitlevel.com.tr
https://www.facebook.com/fitlevelankara/

SBT®
” Spor’un Bilimi ”
www.sporbilimleri.com.tr

SBT’DEN TÜRKİYE’DE BİR İLK!

Spor eğitiminde çığır açaçak bir ilk yakında başlıyor! SBT’den harika bir çevirimici destekli sportif eğitim sistemini ülkemize sunuyor. Yakında bu çevirimici sistem ile çocuğunuzun antrenman programını takip edebilir, aylık vücut kompozisyonu ve performans gelişiminine gün gün göz atabilirsiniz. Uzman kadromuzla geliştirilen sportif eğitim programlarımızla multi disipliner spor bilimleri yaklaşımıyla beden eğitimine karşı bakış açınızı değiştireceğiz…

🌐www.sportsciences.org
SBT®
” Spor’un Bilimi “

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

 

SBT®
” Spor’un Bilimi ”
🌐www.sporbilimleri.com.tr

Dr. Murat Yıldırım SBTYazar Kadrosunda!

SBT yazarlar kadrosu büyümeye devam ediyor!
Spor Hekimi ve sporcu sakatlıkları konusunda uzman, Dr. Murat Yıldırım yazılarıyla artık sporbilimleri.com.tr ‘de. Profesyonel futbol lig ekiplerinde de çalışmış olan Dr. Yıldırım yazılarıyla artık tüm SBTlilerle…

SBT®
” Spor’un Bilimi ”
www.sporbilimleri.com.tr29

Genç Erkek Voleybol Milli takımı Balkan Şampiyonu

Yazarlarımzıdan Uzman Kondisyoner Murat Atıl’ın kondisyonerliğini yaptığı Genç Erkek Voleybol Milli takımı Balkan Şampiyonu oldu.

SBT®
” Spor’un Bilimi ”
www.sporbilimleri.com.tr

Türkiye’nin Rio 2016 Performansı

Rio 2016 Yaz Olimpiyatlarını Türkiye 1 Altın, 3 Gümüş ve 4 Bronz Madalya ile tamamladı. Bu sonuçlarla nüfus olarak çok altında olan Yeni Zelanda, Kazakistan, Macaristan, Özbekistan, Belarus, Sırbistan gibi ülkelerin gerisinde kaldı.

Spora yapılacak doğru yatırımlar ve uygulanacak doğru politikalar ile geleceğin başarılı sporcularının önünü açacak günlerin gelmesi dileğiyle. 75 milyonluk nüfusun içinden çıkabilecek potansiyelli gençlerin olimpik başarıları için taşın altına elimizi koymak için geç değil.

SBT®
” Spor’un Bilimi ”
www.sporbilimleri.com.tr

error: Content is protected !!