Mehmet Akif Şahin

Mehmet Akif Şahin

Uzman Diyetisyen

SBT – Uzm. Diyetisyen M.Akif Şahin, 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olmuş ve ilk olarak Aqua Power Güzellik Merkezi Nişantaşı ve Etiler şubelerinde Diyetisyen olarak çalışmıştır.

2011-2013 yılları arasında Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev almış aynı dönemde yüksek lisansını tamamlayarak ‘Uzman Diyetisyen’ ünvanı almıştır. 2014 yılından beri Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmakta olup çalışmalarını Sporcu Beslenmesi üzerine yoğunlaştırmıştır.

Birçok yurtdışı çalışmada yer alan Mehmet Akif ŞAHİN; 2008 yılında SeaWorld Adventure Park’ta (Amerika-Teksas) Besin Güvenliği Asistanı olarak çalışmıştır. 2014 yılında ise Instituto Politécnico de Bragança Üniversitesi’nde (Portekiz-Bragança) Erasmus programı katılımcısı olarak yer almıştır. 2018 yılında Newcastle Üniversitesi’nde gerçekleştirilen, dünyadaki en prestijli sporcu beslenmesi konferansı olan International Sports Excercise Nutrition’da , M. Akif Şahin yaptığı sunumla en iyi çalışma ödülüne layık görülmüştür. 2015 yılından bu yana Chichester Üniversitesi Spor ve Egzersiz Bilimleri bölümünde (İngiltere-Chichester) akademisyen olarak çalışmakta olup ‘Sporcu Performansının arttırılmasında Besinsel Destekler’ üzerine araştırmalar yapmaktadır.

Sporcu Performansının arttırılması
Kilo yönetimi
İdeal vücut yağ-kas kompozisyonun sağlanması
Müsabaka öncesi, esnası ve sonrasında Beslenme
Sakatlık sonrası toparlanmada Beslenme ve Besinsel takviyeler
Antrenmana uyumlu Beslenme konularında birçok milli ve elit sporcuya danışmanlık vermektedir.
Aynı zamanda sporla oldukça içiçe olan Mehmet Akif ŞAHİN; Lisanslı Futbol Hakemi olarak Türkiye’de Portekiz’de ve İngiltere’de maçlar yönetmiş ve yönetmektedir.

error: Content is protected !!