Dr. Bünyamin Haksever

Dr. Bünyamin Haksever

Uzman Fizyoterapist

SBT – Dr. Fizyoterapist
B.HAKSEVER
www.fitlevel.com.tr

1987 yılında Diyarbakır’da doğdum. İlköğretim ve lise eğitimimi Diyarbakır’da tamamladıktan sonra, 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünü kazandım. Üniversite döneminde Hacettepe Üniversitesi Kayak ve Snowboard topluluğu kurucu üyeliği ve genel sekreterliği görevini sürdürdüm.
2010 yılında mezun olduğum sene aynı bölümde Sporcu Sağlığı ünitesinde yüksek lisans programına başlayıp ‘Nintendo Wii’ oyun konsolu ile Ön Çapraz Bağ cerrahisinde yeni bir rehabilitasyon programı oluşturmak üzerine Prof. Dr. Gül Baltacı danışmanlığında bilimsel altyapı projesini tamamladık.

3 aylık sure boyunca Erasmus programı kapsamında Milan Üniversitesi ve Milan Futbol kulübü profesyonel A takımında araştırmalarda ve gözlemlerde bulunup tedavilere katıldım.

2012 yılında mezun olduğum yüksek lisans programı sonrası aynı sene sporcu sağlığı ünitesinde alt ekstremite ve diz eklemi üzerine doktora programına başladım. İngiltere, Amerika, İtalya, Fransa’da ve ülkemizde sunumlar yapıp, kongrelere katılıp araştırmalarda bulundum.

Gençlerbirliği Spor Kulübünde ve Dr. Savaş Kudaş ile birlikte Medifit Sporcu sağlığı kliniğinde Uzman Fizyoterapist olarak görev aldım. 2014 yılında kendi kliniğim olan Fit Level’ı açarak, halen tedavilerimi ilgili merkezde sürdürmekteyim.

error: Content is protected !!